FinEst Festival 2024

FinEst Funk Festival 2024

⭐ FinEst Funk Festival toob maailmaklassi funk-muusika taaskord Eestisse! ⭐
Esinevad:
🎺 Grammy Nominent Norbotten BigBand ft. Nine Sparks Riots (SWE)
🎺 Giacomo Turra & The Funky Minutes (IT)
🎺 Estonian Funk Unit – Eesti Groove’i Radadel: Kuut & Kuman (EST)
Festivali toimub 14. märtsil Tartus, Alexela loomelaval ja 15. märtsil Tallinnas, JAIK (endine Vabalava)
🎫 Kõige paremad piletipakkumised on veel saadaval läbi Hooandja: https://www.hooandja.ee/projekt/finest-funk-festival-2024
✅ Vaata ka Tallinna Facebook üritust: https://fb.me/e/19TwVoU3k
🎺
𝐍𝐨𝐫𝐛𝐨𝐭𝐭𝐞𝐧 𝐁𝐢𝐠𝐁𝐚𝐧𝐝 𝐟𝐭. 𝐍𝐢𝐧𝐞 𝐒𝐩𝐚𝐫𝐤𝐬 𝐑𝐢𝐨𝐭𝐬 (𝐒𝐖𝐄)
Esmakordselt jõuab Eestisse Rootsi Grammy nominent ja Euroopa BigBändide lipulaev Norbotten BigBand koostöös instrumentaalfunki esindaja Nine Sparks Riots’iga.
Kaasaegsel big bandil Norbotten on sügavad juured traditsionaalses jazzis, kuid harudega mis hõlmavad souli, funki ja kaasaegset klassikalist muusikat.
Bändi kunstiline juht on saksofonist Joakim Milder. Varasemad kunstilised juhid on olnud teiste seas trompetist, arranžeerija ja helilooja Tim Hagans ning dirigent Örjan Fahlström. Bändi on aastate jooksul külastanud palju kuulsaid soliste nagu Kurt Rosenwinkel, Joe Lovano, Toots Thielemans, Maria Schneider, Jonas Kullhammar, Miriam Aida, Magnus Lindgren, Chris Potter, Randy Brecker, Dave Liebman jt.
🎺
𝐆𝐢𝐚𝐜𝐨𝐦𝐨 𝐓𝐮𝐫𝐫𝐚 & 𝐓𝐡𝐞 𝐅𝐮𝐧𝐤𝐲 𝐌𝐢𝐧𝐮𝐭𝐞𝐬 (𝐈𝐓)
Lavale lendab Itaalia funkisensatsioon Giacomo Turra, koos bändiga The Funky Minutes.
Giacomo 2021 aastal ilmunud funki ja R&B kogumik “The Groove Sessions”, on salvestatud tuntud muusikute ja lauljatega kogu maailmast, nagu Brandon “TAZ” Niederauer, Phoebe Katis, Jessica Burdeaux, George Collins ja Augie Bello.
Turra kogus välkkiirusel sotsiaalmeedias poole miljonilise jälgijaskonna ning esitab eksklusiivselt 2024 märtsi Euroopa tuuril ja FinEst Funk Festivalil tema peagi ilmuvat uut EP’d.
🎺
𝐄𝐬𝐭𝐨𝐧𝐢𝐚𝐧 𝐅𝐮𝐧𝐤 𝐔𝐧𝐢𝐭 – 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐆𝐫𝐨𝐨𝐯𝐞’𝐢 𝐑𝐚𝐝𝐚𝐝𝐞𝐥: 𝐊𝐮𝐮𝐭 & 𝐊𝐮𝐦𝐚𝐧 (𝐄𝐒𝐓)
Estonian Funk Unit (EFU) on uus funkmuusika üksus skeenel. Tallinnas baseeruv grupp kavatseb luua kuldstandardi kokkumängus. Selleks on muusikalised juhid Artis Boris ja Kris Dén kokku kutsunud muusikute koorekihi. Sihitakse virtuoossust nii stuudios kui kontserdil. Lisaks rütmigrupile sisaldab EFU 10-pealine tuumik ka torusektsiooni, perkussiooni ja isegi harpejj mängijat. Erinevate kavade esitamise jaoks hakatakse lisaks kutsuma lauljaid nii Eestist kui mujalt.
Sofia Rubina – Vokaal
Valter Soosalu – Harpejji
Artis Boriss – Klahvid
Kristen Kütner – Kitarr
Janno Trump – Bass
Ramuel Tafenau – Trummid
Luis Black – Perkussioon
Jason Hunter – Trompet
Allan Kaljaste – Altsaksofon
Keio Vutt – Tenorsaksofon
Ingvar Leerimaa – Tromboon
Repertuaarist Kuut & Kuman:
Finest Funk Festival 2024 raames tehakse kummardus Eesti jazz, funk ja soul pioneeridele – Marju Kuut ja Jaan Kuman.
Trompetimängijana esile kerkinud Jaan Kuman on viimasel dekaadil kogunud ülemaailmset tuntust oma instrumentaalansambli loominguga. 70ndate jazz-funk sai tänu Jazzagressioni väljaantud kogutud teostele. Nende seast on teinud valiku EFU muusikalised juhid. Oli ka aeg, et keegi võtaks julguse esitada Kumani muusikat ka kontserdil.
Marju Kuudi kohta võib öelda, et tal oli kaks karjääri. Esmalt artisti elu noorukina ‘Nõukogude Liidu parima jazz-lauljana” Downbeat ajakirja sõnul. Seejärel, pärast põgenemist läände sai temast Maryn E. Coote’i – produtsent, vokalist ja eradetektiiv, kes uuris lo-fi ja elektroonilise funkmuusika maailma. Finest Funk Festivalil toob Estonian Funk Unit esile mõlemad Maryni küljed, et teha austusavaldus hiljuti lahkunud Eesti muusika suurkujule.
– – – – –
Kohtume FinEst Funk Festivalil!

Date

Mar 14 2024
Expired!

Time

19:00 - 23:00
Alexela Loomelava

Location

Alexela Loomelava
Atlantise Maja, Narva maantee 2, 51009 Tartu