Claire’s Birthday kontsert Tartus

Claire’s Birthday – “20 aastat hiljem”
Ansambel Claire’s Birthday loodi 1998. aastal. Bändi moodustasid Vaiko Eplik (laul, kitarr), Jaan Pehk (kitarr, laul), Margus Tohver (trummid), Siim Mäesalu (klahvpillid) ja Ivo Etti (bass). Bändi esimeseks hitiks oli lugu nimega “Venus”, mis ilmus aastal 2000 samanimelisel albumil. Hoolimata asjaolust, et Claire’s Birthday lood olid ingliskeelsed, kujunes albumist ja selle nimiloost tõeline menuk.
Ansambel pärjati 2000. aasta Eesti Muusika Auhindadel ”Aasta ansambli” ja ”Uue tulija” tiitlitega. “Venus” mõjus sajandivahetuse Eesti muusikamaastikul justkui värske tuuleiil – puudus eestlastele omane aktsent, lood olid kaasakiskuvad ning usuti, et Claire’s Birthday’d ootab ees hiilgav, ehk isegi rahvusvaheline karjäär. Järgneva tegevuse jooksul anti välja veel kaks kauamängivat “City Loves” (2001) ja “Future Is Now” (2003). Claire’s Birthday lõpetas oma tegevuse 2003 aasta kevadel Lätis, Eurovisioonivõistluse laval, esitades lugu “Eighties Coming Back”.
Eplik ja Pehk jätkasid soolokarjääridega, Siim Mäesalust kujunes Eesti hinnatumaid heliinsenere ning bändi basskitarrist Ivo Etti mängib siiani ansamblis Ewert & The Two Dragons. Kuna noorem põlvkond on bändi kuulnud vaid raadiost ning 2023. aastal möödub 20 aastat Claire’s Birthday ametlikust laialiminekust, otsustasid viis sõpra tulla taas kokku ja anda mõned ühised kontserdid. Ansambliga liitub laval ka Kallervo Karu trummidel. Kindlasti ei ole tegemist comeback’iga – juuli alguses esineti Võrumaal festivalil “Võnge 2023” ning kui kord juba kokku tuldud ja vanadelt lugudelt tolm pühitud, otsustati anda veel kaks viimast kontserti – Tartus Atlantise Majas ning Tallinnas Telliskivis klubis D3.

Date

Sep 22 2023
Expired!

Time

18:00

More Info

Piletid
Alexela Loomelava

Location

Alexela Loomelava
Atlantise Maja, Narva maantee 2, 51009 Tartu
Piletid